Translate

13 Şubat 2013

Benim Çocuğum


"BENİM ÇOCUĞUM"
gösterime giriyor2013 82 dakika  • Renkli •  Türkçe

 
bir aile filmi... 
Muhafazakar bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan yedi ebeveynin deneyimlerinin aktarıldığı Benim Çocuğum, 13 Şubat Salı günü, Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen özel gösterimle basına tanıtıldı. 

 Çocukları lezbiyen, gey, biseksüel, trans bireyler olan bir grup anne babanın hikayelerini konu alan Benim Çocuğum isimli belgesel 13 Şubat Salı günü, Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen özel gösterimle basına tanıtıldı. 
Muhafazakar bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan yedi ebeveynin deneyimlerinin aktarıldığı filmin özel davetli galası ise 19 Şubat, Salı günü, Atlas Sineması'nda gerçekleştirilecek.
Yönetmenliğini Can Candan'ın üstlendiği 82 dakikalık belgesel !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali kapsamında, üç kez İstanbul’da, bir kez Ankara’da ve bir kez de İzmir’de gösterilecek. Filmin halka açık ilk gösterimi ise 21 Şubat Perşembe günü, İstinye Park'ta yapılacak.
 

İzleyiciyi İstanbul’daki beş eve götüren belgeselde, LGBT bireylerin aileleri çocuklarının kendilerine açılma dönemlerinden aktivist olma süreçlerine kadar neler yaşadıklarını bütün samimiyetleriyle seyirciye aktarıyorlar. 


Ailelerin inkar edişlerini, travmalarını, çaresizliklerini, korkularını, utanmalarını ve kabullenme süreçlerini paylaştıkları film seyirciyi bilinmeyen ve beklenmedik hikayelerle buluşturuyor.
         


MEHTAP DOĞAN / BASIN DANIŞMANI    
Media Partner İletişim Danışmanlığı
Şehit Asım Cad. 43/3 Ilgın Han Kat:1 Beşiktaş / İstanbul
T: 212 327 32 46 M: mehtapdogan@mpiletisim.com


Hiç yorum yok: